Vead mida sisekujunduses tehakse.

Vead mida sisekujunduses tehakse – kuidas neid vältida.

23.11.2022

Kodu sisustamine on huvitav ja väljakutseid pakkuv. Valides mööblit, värvidega eksperimenteerimine, maali seinale asetamine – need on vaid mõned väikesed otsused mis muudavad sinu kodu stiilseks. Poodides näed erinevaid huvitavaid asju, kuid kas need sobiksid ka sinu koju? Igat eset mõjutab valgus, ruumi suurus, asukoht ja see huvitav ese võib sinu sisekujunduse hoopis rikkuda. Enne kui alustad oma sisekujundusprojektiga, mõtle läbi kogu kontseptsioon.

Millised on need sisekujunduse vead mida kõige sagedamini tehakse ja kuidas neid vältida?

  1. Mastaap ja proportsioon ruumis

Väga oluline on tajuda ruumi suurust ja mööblit selles. Kui kogu mööbel on samal kõrgusel, või siis liiga suur või liiga väike, on ruumi üldpilt paras segadus.

Kodu sisustades mõtle, et su ruum on nagu linn ja täida see kombineeeritud kõrgete, madalate ja proportsioonis asjadega. Ole loominguline ja ära karda eksperimenteerida.

Paljudes kodudes on pisikesed toad. Selliste ruumide sisustamine on paras peavalu. Üks suur viga mida pisikest ruumi sisustades tehakse on see, et valitakse tume mööbel. Tumeda mööbli kasutamine muudab sinu pisikese toa veel pisemaks. Heledad toonid muudavad alati pisikese ruumi avaramaks. Kui sa tahad siiski tumedat tooni kasutada pisikeses toas siis lisa mõned aksessuaarid tumedates toonides.

Mõtle nagu su tuba oleks linn ja täida see kombineeeritud kõrgete, madalate ja proportsioonis asjadega.”

2. Pildid seinal

Pilt seinal annab tühjale seinale ilmet ja püüab pilku. Pilt, maal või foto peab ruumi sobituma. Arvestama peab ka pildiraamiga.

Millegipärast on väga paljudes kodudes pildid valel kõrgusel.  Pilt kas asetatakse liiga kõrgele või on proportsioonid valed.

Silmade kõrgus on maalile, fotole või mis tahes pildile parim koht. Erandiks on see kui tegemist on nn piltide kollaaziga. Sellisel juhul võib pildid asetada erinevatele kõrgustele.

VÄIKE NIPP

Kui hakkad pilti seinale riputama kasuta eemaldatavat konksu, et testida pildi asukohta ja oota paar nädalat enne pildi püsivalt kinnitades.

3. Disainiga ülepingutamine

Oma kodu kujundamine on põnev väljakutse. Valida viimistlusmaterjalid, mööbel, tekstiil, aksessuaarid ja need kõik kokku sobitada. See annabka võimaluse  sisekujundusega üle pingutada. Vead tulevad sellest, et ollakse ebakindlad ja kuulatakse teisi. Tegelikult peaks aga ise mõtlema. Tee oma ruum isikupäraseks. Küsi endalt mida see ruum sulle tähendab? Millised värvid ja tekstuurid sulle meeldivad? Mis tunde see ruum peaks sulle andma kui sa koju jõuad? Ära mõtle tänastele trendidele, vaid tee valikud oma soovide ja vajadustele põhinedes. Kodud on väga erinevad. See mis sobib sinu sõbranna tuppa, ei pruugi sobida sinu sisekujundusega üldse.

4. Ebapiisav valgus

Ebapiisav valgus on üks enam levinud viga sisekujunduses. Vähe valgust muudab ruumi süngeks ja väiksemaks. Ilma korraliku valguseta ei jää märgatavaks ükski disainielement. Liiga palju või vale valgus toas on aga negatiivse mõjuga.

Valgustus ruumis on ülioluline. Loo ruumi erinevat valgust. Olenevalt millise ruumiga on tegu kasuta üldvalgusele lisaks meeleoluvalgust, põrandavalgustit, kohtvalgust, või seinavalgust. Soe valgus loob ruumis hubase meeleolu. Aktsentvalgust võiks kasutada maalide ja fotode esile tõstmiseks seinal.

5. Vales mõõdus mööbel

Väga oluline on valida õiges mõõdus mööbel. Sageli juhtub nii, et toas on vales mõõdus mööbel. Suur mööbliese väikeses ruumis muudab toa veel pisemaks. Samas väike mööbliese suures ruumis muudab toa tühjaks. Enne mööbli ostmist tee põrandaplaan ja vaata millise mõõduga mööbel sellesse ruumi sobiks. Ära kuhja ka liiga palju mööblit ühte tuppa. Kõik seinad ei pea olema mööblit täis. 

6. Toon-toonis disain

Suur hulk kodu sisustajaid arvab, et just toon-toonis sesekujundus on kõige õigem lahendus. Selline lahendus on küll nn turvaline, sest nii ei pane sa ju millegiga mööda.  Tegelikult muutub sinu kodu  igavaks.

Kontrast ruumis on alati palju huvitavam.

Toon-toonis ruum võib olla vapustav ja ajatu, kuid üks levinumaid disainivigu on sisustuses kontrasti kasutamata jätmine. Kasutades erinevaid värvitoone, saate muuta tonaalse ruumi mitmemõõduliseks ja huvitavaks.

7. Valged seinad

Kuigi külma valget seina peetakse klassikaks, on see kodu kujunduses viga mida võiksid vältida. Valged seinad interjööris võivad tunduda kliinilised ja külmad. Valgel on palju toone mille vahel valida ja muuta kogu sisekujundus soojemaks ja hubasemaks. Sa ju ei taha, et su kodu meenutaks haiglat. Alustades oma kodu sisekujundusega, vaata palju erinevaid sisustusajakirju, otsi netist pilte ja tee oma valikud ise. Mõtle läbi kogu kontseptsioon, alustades värvitoonidest ja lõpetades aksessuaaridega. Kui aga see kõik tundub liiga keeruline, võta minuga julgesti ühendust ja teeme sinu kodu omanäoliseks. 

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart