Millele pöörata tähelepanu valides valgusteid koju?

Millele pöörata tähelepanu valides valgusteid koju?

28.08.2021

Hästi kujundatud valguslahendused teevad kodu õdusaks. Tegelikult avaldab just valgustus suuremat mõju kogu interjööri sisekujundusele. See võib muuta ruumid kas igavaks või huvitavaks.

Tihti arvatakse, et hea valgustus on ruumis see, mis on valgustatud ühtlaselt ülevalt alla. Tegelikult lambid, mis täidavad erinevat valguse funktsiooni, muudavad ruumid huvitavaks.

Annan sulle vihjeid kuidas kujundada kodus valguslahendused erinevates ruumides.

Iga ruumi sisekujunduses on olulisel kohal üldvalgusel ja vastavalt ruumile tulevad juurde lisavalgus.

Vannituba

Selles ruumis on vaja nii üldvalgust kui ka peegli kohal olevat valgusallikat.

Köök

Köögis võib olla üldvalgus kuid  kohtvalgustusel on väga oluline osa.

Elutuba

Siin võib vaja minna meeleoluvalgust, lisaks kohtvalgust, maalivalgustit jne.

Magamistuba

Kõige intiimsem ruum kodus. Selles toas on kindlasti meeleoluvalgustusel oluline koht ja voodi kõrval kas siis seinavalgustid või öökapivalgustid.

Lastetuba

See on ruum kus võib mängida valgusega. Ruumis võiks lisaks üldvalgusele olla nii meeleoluvalgus kui ka vastavalt vajadusele seinavalgus, laualamp ja / või põrandalamp.

Valides erinevatesse tubadesse valgusteid, lähtu eelkõige enda pere vajadustest. Pole mõtet lihtsalt ilu pärast osta põrandalampi kui sellel puudub sinu jaoks funktsioon.

Seletan sulle siin kohal lahti, milline on  üldvalgus, meeleoluvalgus, kohtvalgus ja aktsentvalgus.

Üldvalgus on ruumi põhivalgus. See peaks olema kaudne, esile tõstetud detailid peaksid olema otse valgustatud. Silmas tuleb pidada ka seda, et üldvalgus oleks proportsioonis ruumiga. Las loomulik valgus täiendab põhivalgust.

Meeleoluvalgus muudab ruumi hubaseks. Sellise valguse saab luua näiteks dimmeriga. Nii saad valguse hulka kohandada vastavalt vajadusele. Samuti saab meeleoluvalgust luua peidetud valgusega lae- või seinakarniisi või LED ribadega.

Samuti annavad hea efekti lambid mis peegeldavad valgust. Need on minu ühed lemmikud. Mulle lihtsalt endale meeldib kuidas valgus langeb erineva nurga alt.

Aktsentvalgustus on kõige dekoratiivsem valgusallikas ruumis. See toob välja põnevaid detaile ruumis. Näiteks kui sul on huvitav maal mida tahaksid eriti rõhutada, või mingi muu detail millele tähelepanu pöörata.

Kohtvalgus on suunatud mingile tegevusele, näiteks raamatu lugemine, meikimine jne. Kohtvalgustit ei kasutata kunagi ruumi valgustamiseks. Neid on erineva kuju ja suurusega, nii seina kui laualambid. Tihti on kohtvalgustid ka pööratavad ja suunatavad.

Valguslahendus on hädavajalik komponent sisekujunduses. Nii siis, mõtle hästi järele kogu ruumide valgustus. Õige valgus ruumis annab sulle hea meeleolu ja teeb sind rohkem produktiivsemaks. Ruumis võiks olla valguse segu üld-, aktsent- ja kohtvalgusest.

Kasutatud pildimaterjal: Fabbian, Artemide, Cliftonlighting

Kui jääd hätta valguslahenduses või sisekujunduses võta minuga julgesti ühendust!

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart